Czym są naturalne świece sojowe? – Why Knot Candles

2022SALE - KUP 3 ŚWIECE W CENIE 2. PROMOCJA NALICZA SIĘ AUTOMATYCZNIE.

 • Wysyłka w 24h
 • Darmowa dostawa powyżej 4 świec
 • 100 dni na zwrot

Czym są naturalne świece sojowe?

Jeśli mielibyśmy odpowiedzieć na pytanie, które z naszych zmysłów są najistotniejsze, najpewniej zwrócilibyśmy uwagę na fakt, że na co dzień skupiamy się głównie na tym, co widzimy i co słyszymy, pozostawiając węch gdzieś na szarym końcu w hierarchii wszystkich danych nam sposobów odbierania bodźców. Spośród nich zdolność do rozróżniania zapachów jest chyba najbardziej niedoceniana.

Oczywiście momentalnie dostrzegamy, gdy w pomieszczeniu, w którym przebywamy, unosi się nieprzyjemny zapach. Jest to forma obrony organizmu przed pewnymi zagrożeniami mogącymi się z tym wiązać – na przykład nieświeże jedzenie czy unoszący się w powietrzu gaz. Niestety nieco mniejszą uwagę przywiązujemy do zapachów, które nam się podobają. Niesłusznie.

Jak się okazuje, dbając o otaczające nas zapachy, zapewniamy sobie nie tylko ucztę dla naszych zmysłów. Świadomie wybierając produkty, których zadaniem jest dostarczenie nam przyjemnych zapachów, otwieramy sobie drogę do skorzystania z korzyści płynących z działania na przykład olejków eterycznych, które zawierają naturalne świece zapachowe.

Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie, czym są świece z naturalnego wosku? Warto powiedzieć o nich kilka słów więcej, ponieważ to właśnie one stanowią najlepsze i najzdrowsze źródło aromatycznych zapachów w naszych domach.

Naturalne świece sojowe

Mówiąc najprościej – świece z naturalnego wosku produkowane są z wosku sojowego i stanowią alternatywę dla świec parafinowych, przy czym warto zaznaczyć, że niczym im one nie ustępują. Przeciwnie! Wbrew powszechnym opiniom parafina, choć najczęściej wykorzystywana, wcale nie jest najlepszym materiałem do produkcji świec. Pod wieloma względami wypada dużo gorzej w porównaniu ze swoim naturalnym odpowiednikiem.

Dlaczego warto wybrać naturalne świece sojowe?

Trudno jest opisać ich największy atut, czyli zapach. Nie można jednak nie wspomnieć o pozostałych zaletach płynących z ich używania, które przedstawione zostały poniżej:

 

 • Dbałość o naturę

Przede wszystkim ekologiczne świece sojowe będą dobrym wyborem dla ludzi, dla których ważne są kwestie związane z ochroną środowiska. Do produkcji takich świec nie używa się produktów pochodzenia zwierzęcego, przy czym wykorzystywane są wyłącznie naturalne składniki. Wosk sojowy jest biodegradowalny, więc nie mówimy tutaj również o bezpośrednim zanieczyszczaniu środowiska.

 

 • Ekonomia

Choć naturalne świece sojowe są zwykle nieco droższe w zakupie niż ich parafinowe odpowiedniki, nie oznacza to, że za ich używanie zapłacimy więcej. Wosk sojowy pali się od parafiny mniej więcej dwukrotnie dłużej.

  

 • Bezpieczne spalanie

W przeciwieństwie do świec parafinowych naturalne świece sojowe podczas spalania nie emitują sadzy, która niekorzystnie wpływa na nasz układ oddechowy – nie kopcą, nie uwalniają również żadnych szkodliwych substancji. Różnicę tę docenią zwłaszcza osoby, które regularnie używają świec zapachowych w swoich domach. Warto również wspomnieć o bardziej „stabilnym” płomieniu.

 

 • Ręcznie robione

W dobie automatyzacji produkcji coraz więcej osób docenia produkty robione ręcznie. W zdecydowanej większości przypadków tak właśnie powstają naturalne świece zapachowe. Dla osób szukających odskoczni od seryjnie produkowanych przedmiotów mogą okazać się one nie tylko świetnym źródłem niezapomnianego zapachu, lecz również małym dziełem sztuki, szczególnie że dla ich producentów warstwa estetyczna jest równie ważna, co walory aromatyczne.

 

 • Komfort dla alergików

Ponieważ do produkcji ozdobnych świec sojowych wykorzystywane są produkty pochodzenia naturalnego, zminimalizowane zostaje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych wśród osób uczulonych na składniki wykorzystywane do produkcji tradycyjnych świec.

 

Wrażenia, które trudno opisać

Powyżej przedstawione zostały główne zalety płynące z korzystania z naturalnych świec zapachowych. Najważniejszymi z nich są oczywiście ich zapach oraz wrażenia, które wywołuje. Trudno jest je opisać, chociażby ze względu na mnogość możliwości zastosowania i łączenia ze sobą różnych olejków zapachowych.

Dla wszystkich osób ceniących aromat unoszący się w ich otoczeniu najlepszą z możliwości docenienia tego aspektu będzie sprawienie sobie takiej świecy. Doświadczenie wszystkich różnic może sprawić, że nie zechcemy już wracać do znanych nam, tradycyjnych świec.

 • Świeca sojowa JAŚMIN + STOKROTKA no.01
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa PROSECCO + MALINA no.02
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa YLANG YLANG no.03
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa FIGA + ZIELONA HERBATA no.04
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  55,90 PLN
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa ROZMARYN + POMARAŃCZA no.05
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane

Zostaw komentarz