Gdzie umieścić świece zapachowe - jak stworzyć nastrój w domu przy pom – Why Knot Candles

2022SALE - KUP 3 ŚWIECE W CENIE 2. PROMOCJA NALICZA SIĘ AUTOMATYCZNIE.

 • Wysyłka w 24h
 • Darmowa dostawa powyżej 4 świec
 • 100 dni na zwrot

Gdzie umieścić świece zapachowe - jak stworzyć nastrój w domu przy pomocy świec?

Świece zapachowe to element dekoracyjny, który powinien znaleźć się w każdym domu. Dzięki nim można stworzyć w domu wspaniały klimat. Potwierdzony badaniami został fakt, że palenie świec pozwala zrelaksować się i odpocząć po ciężkim dniu w pracy. Gdzie zatem umieścić świece zapachowe, aby w domu panował wspaniały nastrój?

Jak stworzyć nastrój w domu dzięki świecom?

Palenie świec może pomóc stworzyć unikalny klimat w domu. Okazuje się jednak, że wybór i rozmieszczenie świec wcale nie jest takie proste. O czym zatem należy pamiętać? Podczas zakupu świec trzeba kierować się oczywiście zapachem, ale również kolorem. Warto dobierać barwy świec w ten sposób, aby idealnie pasowały do ogólnego wystroju pomieszczeń. Do jasnych ścian i mebli będą pasowały ciemne lub czerwone świecie o wyjątkowo intensywnej barwie. Kolory świec warto dopasowywać do pory roku. Takie rozwiązanie pomoże stworzyć wspaniały klimat, szczególnie w okresie świątecznym. Złote i srebrno-czerwone świecie idealnie sprawdzą się podczas świąt Bożego Narodzenia. Niebieskie i zimne barwy to kolory, jakie przeważają zimą. Z kolei w okresie Wielkanocnym sprawdzą się pastelowe, zielone i różowe kolory. Aby stworzyć wyjątkowy nastrój w domu za pomocą świec, ważny jest także wybór odpowiednich zapachów. Jest to jednak kwestia indywidualna, gdyż każda osoba preferuje różne zapachy. 

Świece zapachowe do sypialni

Świeczki zapachowe mogą znaleźć się w każdym pomieszczeniu w domu. Świetnie sprawdzą się one w sypialni, jednak w tym przypadku zaleca się wybór delikatnych zapachów, gdyż mogą one negatywnie wpływać na jakość snu. Niektóre zapachy są dość duszące, dlatego też sypialnia powinna być dokładnie wywietrzona po całym dniu palenia świeczki. Świece zapachowe można ustawić na przykład na parapecie, gdyż świetnie komponują się na tle kwiatów. Dobrym rozwiązaniem jest także ustawienie ich na szafce nocnej, tuż obok łóżka. Świeczki warto ustawiać parami, gdyż wtedy można uzyskać najlepszy efekt. 

Świece zapachowe do łazienki

Niezwykle popularne stało się ustawianie świec zapachowych w łazienkach. Takie świeczki warto zapalać szczególnie podczas kąpiel. W sklepach można znaleźć specjalne rodzaje świec zapachowych, które pomagają zrelaksować się podczas kąpieli. Warto zadbać o to, aby w łazience cały czas paliła się świeczka, gdyż takie rozwiązanie może pomóc pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, jakie czasami spotyka się w łazienkach. Tutaj sprawdzą się intensywne zapachy, szczególnie z nutą cytrusową. W małych łazienkach najlepiej umieścić jedną świeczkę, gdyż kilka zapachów może przytłaczać. Dobrym rozwiązaniem są w tym przypadku świece z olejkami eterycznymi. 

Gdzie umieścić świece zapachowe? Spróbuj nietypowo - w kuchni, na balkonie lub tarasie!

Świece zapachowe mogą znaleźć się także w kuchni. Stworzą one bowiem wspaniały klimat, idealny do przyrządzania posiłków. Świece w kuchni można ustawiać na wyspie kuchennej, jednak czasami ich obecność tam może przeszkadzać. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie ich na parapecie w towarzystwie kwiatów. Świeczki świetnie sprawdzają się również na tarasach. Warto zapalać je szczególnie podczas rodzinnych spotkań czy odpoczynku w piękny, słoneczny dzień. Zapachowe świece mogą swobodnie stać na tarasie, jednak warto wspomnieć o innych aranżacjach z udziałem świeczek. Plastikowe półkule z małymi świeczkami, które zwisając z dachu tarasu wyglądają naprawdę wspaniale i zwracają uwagę. Świeczki na tarasie mogą być również umieszczone w specjalnych lampionach. Takie kompozycje wyglądają naprawdę pięknie, szczególnie na tle zadbanego ogrodu w okresie letnim. Jeśli w ogrodzie czy na zewnątrz palą się świeczki zapachowe, trzeba koniecznie pamiętać o gaszeniu ich.

Świeczki zapachowe potrafią stworzyć naprawdę unikalny nastrój w domu. Piękne zapachy pozytywnie wpływają na samopoczucie domowników. Jedyne, co trzeba zrobić to wybrać odpowiednie zapachy i rodzaje świeczek. Nie trzeba obawiać się eksperymentowania z zapachami, jednak należy robić to z głową. 

 • Świeca sojowa JAŚMIN + STOKROTKA no.01
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa PROSECCO + MALINA no.02
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa YLANG YLANG no.03
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa FIGA + ZIELONA HERBATA no.04
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  55,90 PLN
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa ROZMARYN + POMARAŃCZA no.05
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane

Zostaw komentarz