Jak wybrać idealny zapach do wnętrza? – Why Knot Candles

2022SALE - KUP 3 ŚWIECE W CENIE 2. PROMOCJA NALICZA SIĘ AUTOMATYCZNIE.

 • Wysyłka w 24h
 • Darmowa dostawa powyżej 4 świec
 • 100 dni na zwrot

Jak wybrać idealny zapach do wnętrza?

Jeśli jesteś osobą, która kwestie związane z zapachem traktuje bardzo osobiście, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Czego będzie dotyczył poniższy artykuł? Świec zapachowych, oczywiście! I tego, w jaki sposób ich używać, aby ich zapach idealnie korespondował z Twoimi gustami i charakterem wnętrza, w którym swój zapach będą roztaczać. Nie będą to, rzecz jasna, zwykłe świece zapachowe, a naturalne świece sojowe wykonywane z należytą starannością i dbałością o każdy detal tak ulotnej materii, jaką jest zapach. Jak więc wybrać idealny zapach do danego pomieszczenia? Odpowiedź znajduje się poniżej!

 Kwestie najważniejsze i absolutnie podstawowe: osobiste preferencje i upodobania

Istnieje pewne powiedzenie, które brzmi w ten sposób: z gustami się nie dyskutuje. I jest to absolutna prawda, ale co właściwie oznacza? Mniej więcej tyle, że nie da się przymusić kogoś, kto nie lubi zapachu wiśni, do lubienia zapachu wiśni. Chodzi więc o to, aby wybrać taki zapach, który będzie podobał się Tobie, bo to Twoje powonienie (i powonienie domowników, z którymi mieszkasz) jest tutaj najważniejsze.

Wybierając świece zapachowe, nie kieruj się modą, trendami czy zapewnieniami znanego aktora lub aktorki, czy innej postaci publicznej o walorach danego produktu. Przekona się na własnym nosie i wybierz taki zapach, który odpowiada Ci najbardziej. Dopiero wtedy będziesz mogła (lub mógł!) stwierdzić, do jakiego pomieszczenia nadaje się on najbardziej. A jeśli szukasz inspiracji, zaproponujemy Ci je!

 Świece zapachowe do salonu

Salon to miejsce szczególne w każdym domu i mieszkaniu. To tutaj podejmujemy gości, organizujemy imprezy okolicznościowe, prywatki, urodziny, imieniny czy inne wielkie wydarzenia. Tutaj jemy z gośćmi lub członkami rodziny (chyba że ktoś ma osobną jadalnię!), relaksujemy się nierzadko na kanapie, oglądając ulubiony film czy czytając ulubioną książkę. Tak więc salon jest miejscem pełnym ludzi. Jak więc dobrać odpowiedni zapach, aby nie drażnił nikogo z obecnych, a wszystkich pozostawiał w dobrym nastroju?

Po pierwsze: zdaj się na własny nos, ale pamiętaj, by wybierać bardziej subtelne zapachy. Subtelne, czyli takie, które działają niejako w tle. Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, w której dość mocny czy ostry zapach wpłynie na nastrój obecnych i skupi na sobie ich uwagę. Salon to miejsce spotkań towarzyskich, rozmów, ale i odpoczynku. Wybierz więc delikatny, towarzyski, ale nienarzucający się zapach, który nada Twojemu salonowi wyjątkowego charakteru lub uzupełni go o cudowną woń!

 

Jaki zapach do jadalni?

Tutaj wybór należy stonować jeszcze bardziej niż w przypadku salonu. Chodzi bowiem o to, by dany zapach tylko raz na jakiś czas mógł być rozpoznany i by po chwili zrobił miejsce przepysznym potrawom, które w jadalni będą spożywane. Kiedy zaś danie zostanie zjedzone, zapach powróci, znowuż, na chwilę. Tak delikatne zapachy nie zaburzają przyjemności z jedzenia, lecz ją uzupełniają. Dlatego do jadalni polecamy najsubtelniejsze i najdelikatniejsze naturalne świece sojowe, których zapach nie przesłoni przyjemności z jedzenia.

 Która świeca do sypialni?

Tutaj mamy już bardzo szerokie pole do popisu. Jeśli śpimy samy, wybieramy taki zapach, który podoba się nam w stopniu najwyższym. Wtedy chwila relaksu z książką przy zapachowej świecy będzie jeszcze przyjemniejsza. Wybierajmy zapachy ostre, słodkie, gorzkie, ziołowe, pudrowe, wszystkie! To nasze królestwo i tutaj rządzi nasza przyjemność, nasze potrzeby i nasze powonienie. Mamy ochotę na mocny i ostry zapach korzenny? Czemu nie! Niektórzy zasypiają dopiero wtedy, kiedy woń jest naprawdę intensywna, inni wolą bardziej stonowane.

Zasadą naczelną jest zasada gustu: z nią się nie dyskutuje, tak samo, jak z nosem, który wie, co dla niego najlepsze.

 A co z przedpokojem?

Przedpokój to pomieszczenie przejściowe, ale niektórzy ludzie nie widzą go w taki sposób. Nawet jeśli jest to wnętrze, w którym bywamy tylko na chwilę, gdy przechodzimy do sąsiednich pokoi, może być wciąż bardzo niezwykłym miejscem, pełnym tajemniczości, magiczności lub światła, radości i życia.

Do przedpokojów polecamy świece zapachowe o wyrazistym zapachu, które sprawią, że ten, kto przez przedpokój będzie przechodził, zatrzyma się w nim chwilę dłużej, zamyśli się, poczuje niesamowitą woń i wpadnie na genialną myśl, a potem przyjdzie do salonu, kuchni, jadalni lub sypialni, by się nim podzielić. Niech przedpokój wypełni się zapachem, a przechodzenie z jednego miejsca domu czy mieszkania do drugiego będzie przygodą za każdym razem!

 Nasze inspiracje, ale Twój wybór!

Powyższe propozycje są oczywiście tylko tym: propozycjami. Tak naprawdę to Ty decydujesz o woniach, które zapanują w Twoim domu. Mamy jednak pewność, że wybierając naturalne świece sojowe o przepięknych zapachach, będziesz w stanie dobrać idealną kompozycję zapachową do każdego z pomieszczeń w Twoim domu czy mieszkaniu.

Nie bój się eksperymentować, sprawdzać, mieszać zapachy i eksplorować przebogaty świat woni, które pojawią się w Twoim domu w momencie zetknięcia się płomienia zapałki z knotem świecy zapachowej!

 • Świeca sojowa JAŚMIN + STOKROTKA no.01
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa PROSECCO + MALINA no.02
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa YLANG YLANG no.03
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa FIGA + ZIELONA HERBATA no.04
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  55,90 PLN
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa ROZMARYN + POMARAŃCZA no.05
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane

Zostaw komentarz