Marketing zapachu - czyli aromamarketing i jego wpływ na relacje z kli – Why Knot Candles

2022SALE - KUP 3 ŚWIECE W CENIE 2. PROMOCJA NALICZA SIĘ AUTOMATYCZNIE.

 • Wysyłka w 24h
 • Darmowa dostawa powyżej 4 świec
 • 100 dni na zwrot

Marketing zapachu - czyli aromamarketing i jego wpływ na relacje z klientami.

Marketing. To słowo kojarzy się często z agresywnymi akcjami reklamowymi, które nie mają w sobie nic z subtelności. Pewnie, takie też są potrzebne na rynku, ale przecież można osiągnąć podobny, a w wielu przypadkach zdecydowanie lepszy efekt, stosując zdecydowanie bardziej subtelne metody marketingowe. Jedną z takich metod jest oczywiście aromamarketing, czyli marketing zapachu bądź marketing zapachowy. Stosuje go bardzo wiele przedsiębiorstw, firm, sklepów, a nawet zakładów przemysłowych. Dlaczego? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule!

 Czym jest aromamarketing?

Czy wiesz, dlaczego wiele sklepów wielkopowierzchniowych umieszcza stoiska z pieczywem u samego wejścia do sklepu? Oczywiście, że wiesz, a jeśli nie Ty, to na pewno wie o tym Twój żołądek. To znany sposób na to, aby sprawić, by klient, zachęcony przepysznymi zakupami, kupił równie przepyszne produkty spożywcze. Nie inaczej ma się sprawa z innymi rodzajami aromamarketingu. O co więc chodzi? Celem marketingu zapachowego jest wprowadzenie klienta w odpowiedni nastrój, ale nie tylko. To także sposób na to, aby określony produkt czy usługę, miejsce lub nawet osobę połączył z cudownym zapachem, który poczuje.

Jak więc sprawić, aby zapach na pracował na Ciebie i Twoją markę?

 Metody aromamarketingu: naturalne świece zapachowe o przecudnej woni i sposoby jej zastosowania

Świece zapachowe są świetnym pomysłem na aromamarketing, ponieważ są niezwykle uniwersalne i mają dużo możliwości promowania innych produktów. Poniżej znajduje się kilka propozycji takich metod.

Połączenie zapachu świecy z danym produktem

Twoją branżą może być przemysł, może być sztuka, mogą być słodkie i cudowne czekolady lub mocne i gorzkie herbaty. Co łączy wszystkie te rzeczy? Każda ma swoją niepowtarzalną woń, jednak może ona uciec, ponieważ zapachy są ze swojej natury nietrwałe. Jest jednak jedno wyjście, które może pomóc Ci w tym, aby połączyć w umyśle Twojego klienta obraz danego produktu z cudownym zapachem świecy sojowej. Jak więc to zrobić?

Załóżmy, że mamy dobrego klienta, który korzysta z naszych usług i produktów od dłuższego czasu. Możemy wysłać mu upominek w postaci świecy zapachowej lub wręczyć mu go, kiedy skorzysta z usługi. Klient znajdzie się w swoim domu, wyjmie produkt z opakowania, użyje go, a w międzyczasie zapali świecę zapachową, która zacznie mu się od tej pory kojarzyć z Twoją marką, Twoim produktem, z Tobą. A jeśli zapach jest piękny, to dlaczego klient nie miałby wrócić po więcej?

Tę samą metodę można wykorzystać w pozyskiwaniu nowych klientów, oferując im darmową próbkę produktu czy możliwość darmowego skorzystania z usługi w połączeniu z zapachem świecy, która zapach ów będzie wydzielać właśnie wtedy, kiedy klient otrzyma od nas produkt lub skorzysta z naszej usługi. Efekt gwarantowany (ale tutaj rada: poznajmy naszego klienta i to, jakie zapachy lubi, dzięki temu będziemy mogli skorzystać z personalizowanych świec zapachowych i dobrać dany egzemplarz zgodnie z upodobaniami zapachowymi naszego nowego lub stałego klienta)!

Łączenie zapachów z miejscami

Załóżmy, że masz sklep, w którym sprzedajesz określony produkt. Może będzie to księgarnia, może cukiernia, może sklep papierniczy, a może coś zupełnie wyjątkowego. Kiedy klient wchodzi do Twojego sklepu, widzi Twoje produkty, ale czuje również ich zapachy. Chcesz, aby dany zapach kojarzył mu się z oferowanymi przez Ciebie produktami, z Twoim sklepem, salonem masażu, SPA czy hotelem? Wykorzystaj świece zapachowe! To one nadadzą wnętrzu Twojego sklepu niesamowitego charakteru.

Nastrój klienta będzie podwyższony, gdy poczuje, że znalazł się w pachnącym miejscu. Zapach nie może być oczywiście zbyt nachalny, ale nie może być też za słaby. Przy kasie natomiast będziesz mógł obdarować nowego lub stałego klienta upominkiem w postaci świecy zapachowej, a na trwałe zwiążesz obraz swojego sklepu (i produktów, które w nim sprzedajesz!) z zapachem, który da się wyczuć w Twoim sklepie i ze świecą zapachową, którą klient dostał w prezencie. Czy wróci po więcej? Można być tego pewnym!

Połączenie zapachu z Tobą

Ważne spotkanie biznesowe, nowy projekt zakończony sukcesem i nawiązanie trwałej współpracy. Dlaczego nie uzupełnić tego wielkiego wydarzenia o przyjemne zapachy? Po kolacji biznesowej obdaruj swojego klienta świecą zapachową. Gdy zapali ją w domu, przypomni sobie o Tobie, o świetnej umowie, którą razem podpisaliście, a zapach danej świecy od momentu jej zapalenia będzie się mu kojarzył z sukcesem, z Tobą, z produktami Twojej firmy, z usługami Twojego przedsiębiorstwa.

Zapachy to świetna okazja do tego, aby zachęcić kogoś do zakupu, przypomnieć o sobie i zbudować trwałą relację biznesową. Nie wierzysz? Sprawdź!

 Nasz zapach, Twój wybór!

Wybieraj takie świece zapachowe, które spodobają się i Tobie i Twoim klientom. Pamiętaj, że masz możliwość personalizowania zapachów. Jeśli zależy Ci na szczególnie ważnym kliencie, spytaj go o jego ulubione zapachy i przy najbliższej okazji obdaruj go nimi w postaci naturalnej sojowej świecy zapachowej. Nie zapomni o Tobie!

 • Świeca sojowa JAŚMIN + STOKROTKA no.01
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa PROSECCO + MALINA no.02
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa YLANG YLANG no.03
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa FIGA + ZIELONA HERBATA no.04
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  55,90 PLN
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa ROZMARYN + POMARAŃCZA no.05
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane

Zostaw komentarz