Świece sojowe – jak rozpocząć ich palenie? – Why Knot Candles

2022SALE - KUP 3 ŚWIECE W CENIE 2. PROMOCJA NALICZA SIĘ AUTOMATYCZNIE.

 • Wysyłka w 24h
 • Darmowa dostawa powyżej 4 świec
 • 100 dni na zwrot

Świece sojowe – jak rozpocząć ich palenie?

Świece wykonane z naturalnego wosku sojowego w ciągu ostatnich lat błyskawicznie zyskały na popularności ze względu na oferowane walory zapachowe, czystość i jakość wypalania, a także przyjazność dla środowiska. Dowiedz się, jak prawidłowo i bezpiecznie palić świece sojowe, by jak najdłużej cieszyć się ich estetycznym wyglądem oraz jak najlepiej wykorzystać potencjał wybranej kompozycji zapachowej.

Pierwsze palenie świecy jest kluczowym elementem jej użytkowania – wpływa na jej prezencję oraz trwałość zapachu, a także jakość i całkowity czas wypalania. Do istotnych kwestii należy także umiejscowienie świecy, czas każdego jej palenia, sposób gaszenia i przechowywania. Poznaj najważniejsze zasady palenia świec sojowych, dzięki którym będziesz cieszyć się ich urokiem i walorami zapachowymi przez wiele wieczorów.

Jak prawidłowo palić świece sojowe?

Prawidłowe przeprowadzenie pierwszego palenia świecy z naturalnego wosku sojowego ma kluczowe znaczenie w kontekście dalszego jej użytkowania. Zanim rozpalisz swoją świecę, upewnij się, że ma ona temperaturę pokojową. Jeśli została przyniesiona z zewnątrz, daj jej chwilę, by przyjęła temperaturę otoczenia – dzięki temu wosk będzie się łatwo i regularnie roztapiał. Zadbaj także o prawidłową długość knota – przytnij go, by nie wystawał ponad wosk na więcej niż 0,5 cm. Nadmiernie długi knot sprawi, że świeca będzie paliła się zbyt dużym płomieniem, co może powodować nierówne topnienie wosku i w konsekwencji skrócenie całkowitego czasu użytkowania świecy.

Przy pierwszym paleniu świecy pozwól na pełne roztopienie się wierzchniej warstwy wosku, aż do ścianek naczynia. Nie gaś świecy, zanim na jej powierzchni nie wytworzy się równa tafla płynnego wosku. Dzięki temu świeca będzie spalała się regularnie, bez tworzenia tzw. tunelu w miejscu knota. Czas pierwszego palenia świecy nie powinien przekroczyć 3-4 godzin, zależnie od jej pojemności. Dłuższe palenie świecy – bez koniecznej przerwy na ponowne zestalenie się wosku – będzie skutkować szybkim wypaleniem się olejków zapachowych, może także spowodować przesunięcie się knota przez nadmierne rozgrzanie wosku, co z kolei uniemożliwi dalsze efektywne korzystanie ze świecy.

Sprawdź także nasz poradnik - Jak zadbać o swoją świecę sojową?

Podstawowe zasady palenia naturalnych świec sojowych

Wosk sojowy ma niską temperaturę topnienia, zadbaj więc o to, by świeca nie znajdowała się w nasłonecznionym miejscu. Promienie słoneczne mogą odbarwić, a nawet odkształcić naturalny wosk sojowy. Staraj się nie palić świecy dłużej niż 4 godziny przez przerwy na zestalenie się wosku. Każdorazowo pozwól na równomierne roztopienie się wosku na całej powierzchni świecy. Pamiętaj również o odpowiednim skróceniu knota przed każdym paleniem. Trzymanie się tych kilku prostych reguł przeciwdziała nieregularnemu zużywaniu się świecy i tworzeniu się w niej tunelu, a także zbyt szybkiemu wypalaniu się składników kompozycji zapachowej.

Kończąc proces palenia świecy, każdorazowo zgaś płomień poprzez odcięcie dopływu powietrza – najlepiej sprawdzi się specjalny wygaszacz do świec. Upewnij się, że knot się nie żarzy. Nie przenoś świecy, dopóki wosk się całkowicie nie zestali – zapobiegniesz w ten sposób nie estetycznemu oklejeniu przez wosk ścianek naczynia. Wystudzoną świecę przechowuj w temperaturze pokojowej, zamkniętą wieczkiem. Ze względów bezpieczeństwa przerwij używanie świecy, gdy na dnie naczynia pozostanie ok. 1 cm wosku. Zapobiegnie to uszkodzeniu pojemnika oraz podłoża, na którym został umiejscowiony.

Bezpieczne palenie świecy sojowej

Pamiętaj, by nigdy nie zostawiać zapalonej świecy bez nadzoru. Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli w otoczeniu znajdują się dzieci lub zwierzęta – świeca powinna być ustawiona poza ich zasięgiem. Nie nachylaj się nad płomieniem – wystarczy chwila nieuwagi, by ogniem zajęły się Twoje włosy, rzęsy, brwi lub ubranie. Uważaj, by się nie poparzyć – zarówno samym płomieniem, jak i rozgrzanym woskiem studzącym się po zgaszeniu świecy. Pamiętaj również, by po dłuższym paleniu świec dobrze wywietrzyć pomieszczenie.

Z ogniem nie ma żartów, dlatego ze względów bezpieczeństwa należy poświęcić uwagę wyborowi odpowiedniego miejsca dla świecy. Ustaw ją na równej i stabilnej powierzchni, z dala od firan, zasłon, wiszących ozdób, roślin oraz wszelkich łatwopalnych materiałów. Zadbaj o to, by świeca była ustawiona na podkładce wykonanej z materiału izolującego ciepło – np. z drewna lub korka. Wykorzystanie łatwo nagrzewającej się podstawki, np. metalowej, sprawi, że świeca będzie mocniej nagrzewać się od dna, co skraca całkowity czas jej użytkowania. Nieużywanie odpowiedniej podkładki niesie za sobą także ryzyko uszkodzenia mebla przez rozgrzane naczynie, w którym znajduje się palona świeca.

 • Świeca sojowa JAŚMIN + STOKROTKA no.01
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa PROSECCO + MALINA no.02
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa YLANG YLANG no.03
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa FIGA + ZIELONA HERBATA no.04
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  55,90 PLN
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane
 • Świeca sojowa ROZMARYN + POMARAŃCZA no.05
  Zwykła cena
  65,90 PLN
  Cena sprzedaży
  65,90 PLN
  Zwykła cena
  Cena jednostkowa
  za 
  Wyprzedane

Zostaw komentarz